SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SENİ SEVİYORUM

EBRAL

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

“Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” sonuçlandı

YazarMesaj
gecelerin yargıcı

“Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” sonuçlandı Empty
MesajKonu: “Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” sonuçlandı   “Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” sonuçlandı Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 11:57 am

19 Mayıs ******`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Malatya Satranç İl Temsilciliği “Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” düzenledi. Turnuva Küçükler, Gençler ve Büyükler kategorilerinde yapıldı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Küçüklerde 42, Gençlerde 14, Büyüklerde 11 sporcunun katıldığı turnuvada Küçükler ve Gençler birincilerine çeyrek altın, ikincilerine satranç takımı ve üçüncülerine satranç kitapları ödülleri verildi. Bu sporculara ayrıca Başarı Belgesi verildi. Büyüklerde ilk 3 sporcuya Başarı Belgesi verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekil Ömer Dağdelen turnuva açılışında yaptığı konuşmada “19 Mayıs 1919`un Türk Tarihindeki yeri, ******`ün ülkemiz için yaptıkları ve Milletimizin Kurtuluş Savaşı`ndaki başarılarının önemini” vurguladı.

Turnuvalarımızla ilgili ödüller, kategoriler, tarih gibi bilgilerin yer aldığı turnuva yönergesi Türkiye Satranç Federasyonu`na ait www. tsf.org.tr adresinde yayınlanmaktadır.

Turnuvamızda büyüklere maddi bir ödül olmadığı halde Selami Kütüker adlı bir satranç sever

telefonla başvuru yapmış ve Sivas`tan Malatya`ya gelerek turnuvaya katılmıştır. Sporcumuzun bu tutumu turnuvaya katılan bütün sporculara açıklanmış ve kendisi sporcularla tanıştırılmıştır. Turnuvadaki küçük ve genç sporcular “Satrançta iller arası uzaklığın dahi turnuva için göze alınabileceğinin örneğini görmüşler ve Selami ağabeylerine “Hoş geldiniz” demişlerdir. Satranç Turnuvası için eşiyle birlikte Sivas`tan Malatya`ya gelen misafir sporcumuz boş zamanlarında gezdikleri Malatya`yı çok beğendiklerini söylemişlerdir.

Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel TOY ödül töreninde yaptığı konuşmada “Turnuva katılımcılarına teşekkür etmiş ve her ay yapılan Satranç Turnuvalarına daha çok sayıda katılımların olmasını umduğunu” söylemiştir.

Turnuvada dereceye giren sporcularımız şunlardır:

KÜÇÜKLER:

1) Ahmet ZEYNO

2) Ahmet Hamza KAYA

3) Emrah ERDOĞAN

GENÇLER:

1) Hasan Basri KAYHAN

2) Murat PERK

3) Tayfur ARLI

BÜYÜKLER:

1) İbrahim BALIK

2) Erdem SARITAŞ

3) Ahmet ERDEM

“Gençlik Kupası Satranç Turnuvası” sonuçlandı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 16. Troya Satranç Turnuvası
» Malatya Yaş Grupları Satranç Turnuvası başladı.
» GALATASARAY - MALATYA FORTİS TÜRKİYE KUPASI
» Satranç Nedir ?
» Satranç Nedir?