SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
SENİ SEVİYORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SENİ SEVİYORUM

EBRAL

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

[color=darkred]Asr-ı Fener'' kitabı tanıtıldı![/color]

YazarMesaj
gecelerin yargıcı

[color=darkred]Asr-ı Fener'' kitabı tanıtıldı![/color] Empty
MesajKonu: [color=darkred]Asr-ı Fener'' kitabı tanıtıldı![/color]   [color=darkred]Asr-ı Fener'' kitabı tanıtıldı![/color] Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 1:17 pm

Derneğin Levent'teki merkezinde medya kuruluşlarının yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen tanıtımda, aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı olan 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ve derneğin yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

''Asr-ı Fener; Bir Efsanenin Tarihi'' projesini 40 kişilik bir çalışma grubunun, devlet arşivleri, özel arşivler, müzeler, kütüphaneler ve yabancı arşivlerdeki yüzlerce süreli yayın ve kitabı inceleyerek, kulübün tarihiyle ilgili 50 bine yakın fotoğraf, tablo ve belgeye ulaşarak hazırladığını bildiren dernek başkanı Koç, Fenerbahçe'de görev yapan sporcular, idareciler ve yakınlarıyla yapılan söyleşilerinde kaynak olarak kullanıldığını kaydetti.

Eserin, 2 yıl süren çalışmayla hazırlandığını, bugüne kadar bilinmeyen veya az bilinen belgeler, fotoğraflar ve tablolardan oluşan benzersiz bir içeriğe sahip olduğunu anlatan Koç, Asr-ı Fener'in Fenerbahçe Kulübü'nün cumhuriyet ile paralel tarihini yansıttığını belirtti.

-2007 ADET BASILDI-
Toplam 2007 adet basılan ve her biri kişiye özel olarak numaralandırılan 536 sayfalık koleksiyon değerindeki ''Asr-ı Fener'', deri kaplı, el yapımı cildi, 22 ayar altın kaplamadan oluşan logo ve yazıları, sayfa çevirmek için özel logolu pamuk eldivenleri, kitaba özel tasarlanan rahlesiyle değerli bir eser niteliği taşıyor.

İpek satenden yapılan kutusu ile korunan eserin baskı ve ciltlemesi, özel koleksiyon kitapları yapımında uzman Lem-Milano firması tarafından gerçekleştirildi.

En iyi kalite kağıt kullanılarak 70x50 santimetre boyutunda tasarlanan kitabın toplam ağırlığı 30,45 kilogram.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a, doğum tarihi olan 1952 numaralı kitabın verileceği ifade edildi.

Kitabın tanıtımı, 1907 Fenerbahçe Derneği'nin ev sahipliğinde bu akşam Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek kokteyl ile sürecek. Tanıtıma Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, futbol takımı teknik direktörü Luis Aragones ve futbolcular da katılacak.

[color=darkred]Asr-ı Fener'' kitabı tanıtıldı![/color]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fener'in gençleri imzaladı!
» FENER BAHCE NİN MEVLÜT ISRARI